Самміт Україна-ЄС

25/11/2010

Між Україною та ЄС підписано Протокол до Угоди про партнерство і співпрацю, який дозволяє Україні брати участь у програмах Співтовариства.

Програми Співтовариства. Україна і ЄС також підписали протокол до Угоди про партнерство і співпрацю, який дозволяє Україні брати участь у програмах Співтовариства. В. Янукович відзначив, що «участь у європейських програмах дає Україні можливість досягти європейських стандартів».

Угода про асоціацію, вступ до ЄС. До процесу переговорів щодо Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі також був залучений акціонерний капітал. Президент Ради Європи Герман Ван Ромпей сказав, що обидві сторони хочуть закінчити переговори якнайшвидше. Баррозо, у свою чергу, відзначив, що переговори можуть бути завершені у середині 2011 року. «Ми очікуємо глибокої економічної інтеграції і політичної асоціації. Україна є важливим партнером для нашого європейського майбутнього », сказав Баррозо. Президент України сказав, що він упевнений, що Угода про асоціацію і переговори про зону вільної торгівлі закінчаться у 2011 році. Однак, це буде лише крок до довготривалої «стратегічної мети», тобто асоціації України до ЄС, сказав В. Янукович.

Верховенство права, демократії і прав людини. Під час самміту було підкреслено важливість дотримання Україною прав та свобод громадян, якщо Україна має на меті тісні зв’язки з ЄС. Ван Ромпей відзначив, що дотримання цих прав є головним у європейському майбутньому України. Переговори щодо асоціації є не лише економічним процесом (зона вільної торгівлі), а й політичним процесом, який передбачає дотримання основ демократії, верховенства права і прав людини. Проведення політичних реформ буде головним для України у 2011 році, зазначили Ван Ромпей і Баррозо. В. Янукович сказав, що посилення верховенства права і демократії є пріоритетним для Києва. ЄС задоволений реформами закону про вибори, які започаткував Янукович, і запропонував технічну допомогу у їх підтримці. Він також додав, що зміну конституції України ЄС вважає пріоритетним.

Відсутність газової кризи. «Україна гарантує постійний транзит газу в Європу», сказав Янукович. Баррозо привітав це запевнення і наголосив, що до переговорів потрібно залучити Росію. Тристороння зустріч щодо транзиту газу відбулася у Брюсселі 22 листопада у другій половині дня. Самміт відзначив важливість збереження гарних стосунків з Росією. «Росія є стратегічним партнером як для України, так і для ЄС», сказав Ван Ромпей.

EU-Ukraine Summit Joint Statement:
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/er/117912.pdf
 
Підпишіться на нашу розсилку і поновлення