Нове ім’я для майбутньої програми ЄС з досліджень та інновацій

30/06/2011

Інтерв’ю з Комісаром з питань досліджень, інновацій та науки Марі Геоган-Квін

«Маю честь повідомити, що переможцем у он-лайн конкурсі «Дай назву» для програми ЄС з досліджень та інновацій стала назва «Горизонт 2020» (Horizon 2020). Було відібрано три назви, які отримали більшість голосів. «Horizon 2020» отримала 3055 голосів, «Imagine 2020» - 2785 голосів та «Discover 2020» - 2478 голосів. Повна назва, яка фігуруватиме у всіх юридичних документах звучатиме як «Горизонт 2020 – Рамкова програма з досліджень та інновацій». Я хотіла, щоб рішення було прийнято у демократичний спосіб, а не технократичний.  Дуже приємно, що це визвало такий ажіотаж у людей. Ми отримали більше 1600 пропозицій. Щиро дякую суддям та тим, хто взяв у цьому участь.

Нове ім’я символізує новий крок у наших спробах становлення досліджень та інновацій у політичному центрі ЄС. Для досягнення цього нам потрібно об’єднати всі прошарки суспільства і дати новий вимір нашій роботі. Тому нове ім’я символізує новий шлях. «Горизонт 2020» це не лише нове ім’я для тієї ж Рамкової програми. Це ім’я нової, інтегрованої системи фінансування, що покриває все фінансування досліджень та інновацій через Рамкову програму для науково-технологічного розвитку, Програми з конкурентоспроможності та інновацій, Європейського інституту Інновацій та технологій. Ці різні види фінансування будуть зведені в одну гнучку систему.

Це буде кращий спосіб надати фінансування науковцям та новаторам  у Європі. Фінансування головним чином фокусуватиметься на задоволенні глобальних потреб. Участь у програмі буде зрозуміліша та простіша.

Однак нова назва має особливе значення. Ми не будемо забувати, що Рамкова програма є успішною і нею потрібно пишатися.»

Примітка. Он-лайн конкурс «Дай назву» почався 28 березня 2011 року. Рік «2020» був доданий до назви для того, аби показати, що майбутня програма буде підтримувати цілі стратегії «Європа 2020». Слова «Рамкова програма з досліджень та інновацій» вказують на зв’язок з минулим. Переможці конкурсу отримали можливість відвідати Європейський Інноваційний З’їзд, що відбудеться у Брюсселі у кінці року. Вони матимуть змогу зустрітися з Комісаром Марі Геоган-Квін та іншими політичними та науковими діячами.

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/11/435&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=fr.


Файли для завантаження

 MEMO/11/435

 

 
Підпишіться на нашу розсилку і поновлення