Угодa між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво

01/12/2011

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво".

Укладення Угоди викликане необхідністю відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво, підписаної в Копенгагені 4 липня 2002 року, та відповідає прагненням обох сторін до розвитку співробітництва у сфері науки і технологій.

Згідно з Нотою Української Сторони, Представництво України при Європейському Союзі пропонує відновити дію Угоди Між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво, яку підписано в м. Копенгаген 4 липня 2002 року та відновлено 7 жовтня 2003 року на додатковий п´ятирічний період.

Зокрема, Українська Сторона пропонує, щоб ця Нота й Нота-відповідь Генерального секретаріату Ради Європейського Союзу складали Угоду про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво, яка набирає чинності з дати останнього повідомлення про завершення Сторонами своїх необхідних внутрішньодержавних процедур.

Для забезпечення безперервності правового режиму, який регулюється Угодою, Українська Сторона пропонує застосовувати її положення також у період з 8 листопада 2009 року в частині, яка не суперечить чинному законодавству Сторін. Відповідно до Ноти-відповіді, Генеральний секретаріат Ради Європейського Союзу підтверджує отримання ноти Представництва від 8 жовтня 2010 року № 3111/31-290-2046 стосовно пропозиції відновити дію Угоду між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво, яку підписано в м. Копенгаген 4 липня 2002 року та відновлено 7 жовтня 2003 року на додатковий п'ятирічний період.

Генеральний секретаріат Ради Європейського Союзу також підтверджує Представництву, що відновлення зазначеної вище Угоди на додатковий п´ятирічний період, яка застосовуватиметься з 8 листопада 2009 року, набирає чинності з дати останнього повідомлення про завершення Сторонами своїх необхідних внутрішньодержавних процедур. До цієї дати Генеральний секретаріат від імені Європейського Союзу погоджується на тимчасове застосування положень Угоди. Відповідний законопроект зареєстровано за №0230.

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=290083&cat_id=37486

 
Підпишіться на нашу розсилку і поновлення