Причорноморське співробітництво

Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) - об’єднання, яке було започатковано наприкінці 1990 року та має на меті активізацію співпраці причорноморських i прилеглих до цього регіону країн. Зараз до складу ОЧЕС входить 12 країн: Албанія, Арменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна.

Хоча початковим завданням ОЧЕС було зміцнення регіональної торгівлі та економічного співробітництва у Чорноморському басейні, організація значно розширила свою діяльність. Зараз, відповідно до Статуту країни-члени співпрацюють у таких напрямках: торгівля та економічний розвиток; банківська справа i фінанси; зв'язок; енергетика; транспорт; сільське господарство i агропромисловiсть; охорона здоров'я i фармацевтика; охорона навколишнього середовища; туризм; наука i техніка; обмін статистичними даними та економічною інформацією; співробітництво між митними та прикордонними органами; гуманітарні контакти; боротьба з організованою злочинністю, незаконною торгівлею наркотиками, зброєю та радіоактивними матеріалами, тероризмом та нелегальною міграцією тощо.

Протягом діяльності, ОЧЕС зробила значний внесок у розвиток довірливих та партнерських відносин між своїми країнами-членами. Організацією було створено декілька робочих груп з пріоритетних напрямів співпраці, таких як: енергетика, транспорт та інші. Так було створено і Робочу групу з питань науки і технологій. Оскільки економічне зростання та процвітання тісно пов’язані із розвитком науки і технологій, ОЧЕС, як і ЄС приділяє значну увагу зростанню інвестицій у науково-дослідний сектор.

У вересні 2005 року у м. Афіни було прийнято План дій з питань науки та технологій. Планом дій визначається пріоритетні сфери для співробітництва: людський потенціал, інфраструктури, інновації, створення потенціалу використання можливостей. Створення Фонду з розвитку проектів надасть можливості фінансової підтримки дослідникам з різних країн (на підготовчому етапі підготовки великих проектів та на конкурентній основі).


Файли для завантажування

 Black Sea Synergy - A New Regional Cooperation Initiative

 Joint Statement of the Ministers of Foreign Affairs of the countries of the European Union and of the wider
Black Sea area

 Report on the First Year of Implementation of the Black Sea Synergy

 Inventory of Black Sea Regional Activities of the European Commission

 BSEC Action Plan on Cooperation in Science and Technology

 Declaration of the Ministers Responsible for Science and Technology of the BSEC Member States

 BSEC and Cooperation in Science and Technology

 Meeting of the Ministers responsible for Science and Technology of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) Member States, Athens 28 September 2005

 Причорноморське наукове співробітництво. План дій.

 

Thematic Workshops within the BSEC activity


Файли для завантажування

 Thematic Workshop ‘Food, Agriculture, Biotechnology - FAB’

 Thematic Workshop on ‘Energy’

 Thematic Workshop on ‘Environment’

 
Підпишіться на нашу розсилку і поновлення