РП7 - Можливості фінансування

Завантажити у форматі PDF

Надання гранту

Європейська Комісія ухвалила зразок загального договору про надання гранту, що використовується для фінансуванні дослідницьких проектів відповідно до вимог РП7. Цей договір визначає права та обов’язки Європейської Комісії та отримувачів коштів в межах проектів РП7 та проводять дослідження і займаються технологічною діяльністю.

Наразі цей договір можна знайти на сайті CORDIS (переклад українською мовою на нашоиу сайті).

Цей договір застосовується до непрямої діяльності за програмами «Співробітництво» та «Можливості». Договір містить основний текст і низку додатків. Він також включає перелік спеціальних положень, що запроваджуються в договорі про надання грантів у разі необхідності. Крім того, окремі зразки договорів про надання гранту були ухвалені для програм «Люди» («Марія Кюрі») та «Ідеї» (Європейська дослідницька рада). Їх  також можна знайти за адресою:

http://cordis.europa.eu/fp7/calls-grant-agreement_en.html

Форми грантів

Для фінансового внеску Співтовариства запропоновані три форми грантів:

• Відшкодування прийнятних витрат;
• Одноразові виплати;
• Фінансування за єдиною ставкою (останнє може ґрунтуватися на масштабі собівартості одиниці продукції, але також містить єдині ставки для непрямих витрат).

Їх можна використовувати для покриття всього фінансового внеску Співтовариства для фінансової схеми. Також можна використати поєднання кількох форм. Для більшості схем фінансування переважним методом залишається відшкодування прийнятних витрат, особливо на початку РП7.

Відшкодування прийнятних витрат

Визначення прийнятних витрат було спрощено, а три моделі звітності витрат, що застосовувалися в попередніх рамкових програмах, були відкинуті. Це означає, що учасники можуть зараховувати всі свої прямі та непрямі витрати та обирати єдині ставки для непрямих витрат. Витрати визначатимуться відповідно до звичайних облікових принципів учасників для досягнення цілей проекту, що ґрунтуються на принципах економіки, продуктивності та ефективності.

Фінансовий внесок Співтовариства охоплює наступне:

• Максимум 50% прийнятних витрат мінус грошові надходження для дослідницької та демонстраційної діяльності, або до 75% для дослідницької діяльності малих та середніх підприємств, державних органів, закладів середньої та вищої освіти та неприбуткових дослідницьких організацій;
• 100% «передових досліджень» для всіх товариств;
• До 100% для всіх інших видів діяльності, включаючи координацію та підтримку, навчання, кар’єрний розвиток науковців, для всіх товариств.

Максимальні показники, наведені вище, застосовуються до всіх прийнятних витрат, навіть якщо частина відшкодування витрат або повне фінансування проекту ґрунтуються на одноразовому платежі чи єдиних ставках. Країни-партнери міжнародного співробітництва можуть обрати одноразову виплату, як зазначено у робочій програмі.

 
Підпишіться на нашу розсилку і поновлення